Najpierw powstanie kanalizacja deszczowa wraz z przyłączami do poszczególnych nieruchomości oraz od ułożenia wodociągu. Następnie przyjdzie kolej na nawierzchnię z kostki betonowej o długości 185 i szerokości 5,4 metra oraz na utwardzenie miejsc pod ławki. Dodatkowo ustawionych zostanie 15 ławek z oparciem i podłokietnikiem, 4 ławki bez oparcia, oraz powstanie 6 leżanek i trzech siedzisk. Będą także stojaki na rowery w liczbie 10 sztuk.
Zmieni się oświetlenie – będzie jaśniej i bezpieczniej. Na całej długości – od Al. Kobylińskiego do ul. Ostatniej – staną parkowe latarnie z oprawami typu LED.
Wykonawca inwestycji ma posadzić 27 drzew liściastych, prawie 350 krzewów oraz prawie 2,8 tys. sztuk bylin i traw ozdobnych. Ponad 200 mkw powierzchni zajmą rabaty w formie „deszczowych ogrodów” – obniżonych terenów zielonych, które gromadzą wodę opadową i służą jako małe zbiorniki retencyjne.
Prace mają zakończyć się w listopadzie tego roku. Wykonawca jednak jeszcze przez trzy lata będzie zajmować się pielęgnacją zieleni.
Koszt – całej inwestycji prawie 1,8 mln zł.
“Aleja Spacerowa przejdzie metamorfozę. Praktycznie zbudujemy ją od podstaw: powstanie kanalizacja deszczowa i wodociąg, potem deptak dla pieszych i rowerów, pojawi się jeszcze LED-owe oświetlenie, a także różnego rodzaju ławeczki, na koniec posadzimy prawie 30 drzew oraz blisko 350 krzewów” – informuje prezydent Andrzej Nowakowski.